Copy
Informace o dění na Kladně 4.
Rozsypalo se to? Zkuste zobrazení v prohlížeči

ROZDĚLOVSKÝ SPOJOVNÍK

Vážení sousedé,
máme velkou radost, že se nám podařilo získat prostředky v pilotní grantové výzvě programu Proměň své město, kterou vyhlásila Nadace Proměny Karla Komárka. 

Cílem projektu s názvem Kladno 4 better living je oživit okolí kladenských věžáků a potažmo celé sídliště. Nadační prostředky využijeme pro ideovou soutěž zaměřenou na prostory mezi jednotlivými věžovými domy. Součástí projektu je ale i pořádání drobných komunitních akcí v sídlišti. (Podrobnosti zde >>>)

A začínáme v podstatě hned. Nápad na první akci vznikl ještě předtím, než jsme znali výsledek grantové soutěže. Příští úterý proběhne krátké setkání na přivítání jara, které podobně jako adventní setkání vymyslela a zorganizovala Hedvika Kučerová.  A v úterý 4. 4. vás rádi uvidíme na vstupní diskusi projektu.
Přeposlat newsletter známým
(Pokud vám byl newsletter přeposlán, můžete se přihlásit k jeho pravidelnému odebírání vyplněním jednoduchého formuláře tady >>>).
Rozdělovské vítání jara
úterý 21. března 2017 od 16:00
nám. Jana Masaryka

Malé sousedské setkání k přivítání jara. Podobně jako o listopadovém adventu zazpívají děti ze základní školy Moskevská.
Co s okolím věžáků? Diskuse jako základ pro ideovou soutěž
úterý 4. dubna 2017 od 19:00
vinotéka Pod Věžákem (Vítězná 2958)

Co na sídlišti oceňujete? Co vám na něm chybí? Co byste v něm rádi měli?

Na konci dubna chceme vyhlásit ideovou soutěž na oživení prostoru kolem věžových domů. Pro její zadání nám pomůžou vaše názory a vstupy (konkrétní nápady si nechte až na samotnou soutěž, bude otevřená pro veřejnost :-).

Přijďte nám je říct a dát si k tomu skleničku výborného vína.
Svítíme!
Do loubí pod věžáky se vrací světlo, což bychom možná trochu neskromně mohli připsat jako zásluhu říjnové diskusi s představiteli města. Krom pozitivních ohlasů místních, pro které se stalo loubí méně anonymním místem a zároveň záchytným bodem s větší mírou pocitu bezpečí, prospěla realizace celému hmotovému řešení loubí a vrátila zpět hru stínů a světel tak, jak to bylo projektanty navrhnuto.
Z Kladna-města (možná) suchou nohou
Už jsme psali, že nástupiště na stanici Kladno-město, které se i při menším dešti proměňuje v zátopovou oblast, by měla čekat úprava. Paní Kateřina Macháčková vytrvale obesílá Správu železniční a dopravní cesty. Poslední informace zní, že k úpravě by mělo dojít... brzy. Na 21. 3. má SŽDC naplánované jednání se zhotovitelem. Tak doufejme ;-)

Web Kladna 4

Založili jsme web Kladna 4. Web spravuje spolek Halda, ale je otevřený všem. Pokud máte jakýkoli podnět, napište nám. Aktuálně je to spíš pracovní verze, postupně však na něm budeme pracovat. A budeme rádi za tipy, podněty nebo pomoc.
Zatím je hodně zaměřený na sídliště kolem věžových domů, což nám, doufáme, prominete. Každopádně je-li mezi vámi patriot ze starého Rozdělova, budeme jedině rádi za spolupráci.
Zároveň s webem vznikla i facebooková stránka Kladno 4 better living.
 
Copyright © 2017 Halda, z. s..
Dali jste nám vědět, že vás zajímá dění na Kladně 4.


Nechcete tyto e-maily dostávat? Můžete se odhlásit

Email Marketing Powered by Mailchimp