Copy
Informace o dění na Kladně 4.
Rozsypalo se to? Zkuste zobrazení v prohlížeči

ROZDĚLOVSKÝ SPOJOVNÍK

Vážení sousedé,
v návaznosti na aktivity proběhlé začátkem října ke Dni architektury posíláme první číslo plánovaného občasníku Rozdělovský spojovník. Budeme se snažit, aby v něm pokaždé byly zajímavé informace o životě v sídlišti Kladno-Rozdělov a postupem času snad i na dalších místech Kladna 4.
Pokud znáte někoho, koho by tento newsletter mohl zajímat, můžete jej jednoduše přeposlat.
Přeposlat
(Pokud jste ti, kterým byl newsletter přeposlán, můžete se přihlásit k jeho pravidelnému odebírání vyplněním jednoduchého formuláře tady >>>).

Výstupy debaty ze 3. října 2016

Ještě jednou moc díky všem, kdo dorazili na diskusi k budoucímu rozvoji sídliště. Samozřejmě, že ne všechny podněty se dočkají rychlé realizace, některé „hmatatelné“ výstupy by ale debata mohla mít celkem rychle. Předáváme informace od zástupců města, kteří na debatě byli.
  • Problematická lavička u 6. věžového domu (nejblíže Penny) již byla demontována.
  • Byl zadán požadavek na řešení osvětlení loubí podél věžových domů.
  • A měla by vzniknout také studie úpravy problematického prostoru kolem parkoviště u Penny.
  • Předali jsme přehled křižovatek, které jsou z našeho pohledu problematické (děkujeme za další podněty!), odboru dopravy. K dopravní situaci proběhla na magistrátu schůzka 21. října. Měli bychom se dozvědět výsledky, o kterých samozřejmě dáme vědět.
Všechny podněty z diskuse zatím ještě zpracováváme, ale budou snad už brzy.

Web Kladna 4

Založili jsme web Kladna 4. Web spravuje spolek Halda, ale je otevřený všem. Pokud máte jakýkoli podnět, napište nám. Aktuálně je to spíš pracovní verze, postupně však na něm budeme pracovat. A budeme rádi za tipy, podněty nebo pomoc.
Zatím je hodně zaměřený na sídliště kolem věžových domů, což nám, doufáme, prominete. Každopádně je-li mezi vámi patriot ze starého Rozdělova, budeme jedině rádi za spolupráci.
Zároveň s webem vznikla i facebooková stránka Kladno 4 better living.
 

Hledáme pamětníky a staré fotografie sídliště

Máme zatím ne úplně konkrétní plán na vydání publikace, která bude mapovat historii a současnost někdejšího sídliště Vítězného února. Chtěli bychom ji doplnit o vzpomínky pamětníků a zajímavé fotografie z rodinných archivů. Pokud sami patříte mezi starousedlíky, nebo mezi nimi znáte někoho, kdo by si v rámci zaznamenávání paměti sídliště chtěl s někým z nás tak dvě hodiny povídat, budeme rádi za zprostředkování kontaktu. Pište na info@haldaknih.cz

Placky a magnetky

Možná jste zaznamenali, že jsme na vycházce na Dni architektury měli placky a magnetky s motivy domovních znamení na rozdělovských věžácích. V případě zájmu placky seženete ve Vinotéce Pod věžákem (4. věžový dům, vedle znamení s orlem). Od 31. října budou k dispozici všechna znamení (momentálně chybí beránek, ovce…).

Z Kladna-města jako lidé?

Že je cestování vlakem z Kladna-města do Prahy vzdálené představě o dopravě 21. století, je známá věc. Za stav jsou rovnoměrně zodpovědné České dráhy, Správa železničních dopravních cest, Středočeský kraj, město Kladno a Praha 6. Nejasnosti kolem toho, zda se bude trať modernizovat, případně kdy a jak, dlouhodobě brzdí investice do ní. To má mimo jiné za důsledek, že na stanici Kladno-město (patří SŽDC) se při deštivém počasí prakticky nedá nastoupit do vlaku suchou nohou. Na základě podnětu od Kateřiny Macháčkové SŽDC přislíbila, že bude stav nástupiště řešit. Doufejme, že nejde jen o planý příslib.
 

Pracujeme na grantu

V příštím roce bychom chtěli do sídliště kolem věžáků přinést několik drobných komunitně zaměřených akcí (relaxační cvičení, piknik apod.) a možná i větší aktivity jako trhy. Momentálně pracujeme na grantové žádosti pro nadaci Proměny na projekt nazvaný „Kladno 4 better living“. Chtěli bychom získat prostředky na ideovou soutěž, která by řešila dnes nevzhledné a nefunkční proluky mezi věžovými domy a která by mohla být základem pro zásadnější úpravy veřejného prostoru kolem věžových domů.
 

Den válečných veteránů 11. listopadu

Již od dob první světové války je zvykem nosit jako připomínku památky válečných veteránů červené máky. Letos je prvně seženete ve Vinotéce Pod věžákem. Mák stojí 20 Kč a obvykle se na oblečení nosí od 28. října do 11. listopadu.
 
Copyright © 2016 Halda, z. s..
Dali jste nám vědět, že vás zajímá dění na Kladně 4.


Nechcete tyto e-maily dostávat? Můžete se odhlásit

Email Marketing Powered by Mailchimp