Copy
Nezobrazuje se Vám newsletter správně?
Zobrazte jej v prohlížeči.
pražírna

Kdo praží vaši oblíbenou kávu?

Co vše stojí stojí za výslednou chutí kávy ve vašem šálku? Místo, kde káva roste, péče farmáře a zpracovatele. Celý proces zakončují pražič a ten, kdo kávu připravuje. Obojí představuje téměř alchymistickou činnost. Právě pražič však dokáže v kávě zvýraznit to, co je v ní nejtypičtější, nejlepší a nejzajímavější. Tyto úkoly jsou náplní kávového života našeho pražiče, Michala Prasličky. Přečtěte si rozhovor, který vyšel na stránkách Kavárenských novin. 

Již brzy se v kavárnách můžete těšit na jejich další vydání.

Guatemala

Novinky z Guatemaly

Na začátku března jsme se vypravili do Guatemaly na další z našich pravidelných kávových cest. Navštívili jsme producenty káv z naší nabídky.  Konkrétně z družstev Guatemala ADIBA a Guatemala FEDEPMA. Setkání to byla skvělá, prohlédli jsme si farmy, dali farmářům ochutnat jimi vypěstovanou a námi upraženou kávu a povídali si o budoucnosti spolupráce. 

Jedním z témat byl vznik kavárny v družstvu FEDEPMA. Díky našemu technickému know-how můžeme farmářům pomoci kavárnu vhodně navrhnout a připravit. Oni ji pak dále budou spravovat, což pomůže ekonomické soběstačnosti daného družstva.

I do budoucna bychom podobné projekty rádi rozvíjeli a podporovali tak farmáře v pěstitelských zemích.

 

SOS Nepál

SOS Nepál

Na konci dubna byl Nepál zasažen ničivým zemětřesením, nejsilnějším od roku 1938. Zemětřesení si vyžádalo velké ztráty na životech a my jsme chtěli přispět alespoň drobnou pomocí.

V kavárnách jsme prodávali ledový čaj Nepal Kuwapani a následně zorganizovali charitativní večer v Café Jedna. Díky Vám se nám podařilo vybrat 5 500 Kč do sbírky SOS Nepál organizovanou Člověkem v tísni na podporu obětí zemětřesení. Děkujeme Vám!

#malapomoctakypomoc

mamacoffee.cz
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
Naše kavárny

mamacoffee s.r.o.
Osmého listopadu 48
Praha 6, 169 00
IČ: 28364601
DIČ: CZ28364601